Vadovaujantys švietimo ir darbo su jaunimu ekspertai išbando Women4IT įrankius novatoriškiems skaitmeninių įgūdžių mokymams

2020 m. kovo 11 d., SLIEMA

EEE ir Norvegijos stipendijų Jaunimo užimtumo programos (2018–2021 m.) lėšomis finansuojamu projektu „Women4IT“ siekiama padidinti jaunų moterų (15–29 m.) įsidarbinimo galimybes skaitmeninių technologijų srityje ir padidinti moterų talentų teikiamas galimybes ekonomikos augimui. Projekto metu bus įvertinti 1000 moterų 7 šalyse skaitmeniniai įgūdžiai, mažiausiai 700 jų bus teikiami skaitmeninių įgūdžių mokymai ir individualus profesinis orientavimas, o skaitmeninės karjeros informavimo veikla pasieks 10 000 jaunų žmonių.

Įpusėjus projektui Women4IT, vadovaujantis partneris – Latvijos informacinių ir komunikacijos technologijų asociacija (LIKTA) ir Tech.mt –  suorganizavo Women4IT patvirtinimo seminarą Sliemoje, Maltoje. Renginio metu pirmaujantys skaitmeninių įgūdžių, švietimo ir darbo su jaunimu srities ekspertai išbandė ir įvertino projekto priemones: Women4IT profiliavimo platformą, mokymų planus ir užimtumo priemonių rinkinį.

Renginyje dalyvavo ekspertai – pirmaujančios e. įgūdžių mokymo įstaigos Code Institute atstovai; nacionalinės IRT profesinės asociacijos: Jobs+ (Malta); ir bendruomenės įgalinimo organizacijos – Colectic, CEPIS, EPMA ir ALL DIGITAL. Nacionalinės švietimo ministerijos (Graikija, Ispanija) ir tokios organizacijos kaip „Accenture“, „IB International“ ir Maltos darbdavių asociacija įsipareigojo teikti atsiliepimus internetiniais kanalais.

Seminaro rezultatai patvirtino, kad atlikdami išsamius dokumentų tyrimus, diskusijų grupėse ir nuodugnius interviu su pagrindinėmis suinteresuotosiomis šalimis, Women4IT projekto partneriai sugebėjo nustatyti realius įdarbinančių darbdavių ir darbo ieškančių jaunų moterų poreikius. Todėl jie sukūrė naujovišką strategiją ir požiūrį į darbo gavimą ir ilgalaikį tvarų jaunų moterų, kurios nedirba, nesimoko ar nesimoko (NEET), užimtumą.

Todėl „Women4IT“ projektas daugiausia dėmesio skirs moterų skaitmeninių įgūdžių gebėjimų ugdymui aštuoniuose profesiniuose profiliuose, kurie sprendžia specifinių įgūdžių, su kuriais susiduria darbdaviai, trūkumą ir kurie yra paklausiausi 7 Europos bandomosiose šalyse. Tai yra:

  • Duomenų apsaugos specialistas
  • Duomenų analitikas
  • Skaitmeninės medijos specialistas
  • Programinės įrangos testeris
  • Grafikos dizaineris
  • Jaunesnysis interneto kūrėjas
  • Projekto koordinatorius
  • Klientų aptarnavimo atstovas

Konkretus profilis bus parinktas pagal gabumų įsivertinimo ir skaitmeninio raštingumo testo rezultatus, atsižvelgiant į asmeninius pageidavimus. Be to, prie kiekvieno darbo profilio pridedamas pritaikytas mokymo planas, kuriuo siekiama palengvinti mokymosi procesą tiek instruktoriui, tiek besimokančiajam.

Patobulinus platformą ir įrankius, 2020 metų rugsėjį prasidės naujosios Women4IT platformos pilotavimas septyniose bandymų šalyse: Graikijoje, Airijoje, Latvijoje, Lietuvoje, Maltoje, Rumunijoje ir Ispanijoje.

Norėdami gauti daugiau informacijos apie projektą, apsilankykite:

Women4IT svetainėje

Youth Employment Fund svetainė