Interviu su WOMEN4IT mokymų dalyve Viktorija

„Women4IT“ – projektas, kurio tikslas yra ugdyti jaunų moterų skaitmenines kompetencijas, taip gerinant jų įsidarbinimo galimybes. Projekto misija – sukurti jaunimui patrauklias užimtumo galimybes, organizuoti darbo vietas moterims technologijų sektoriuje bei plėsti partnerystės tinklą su darbdaviais, siekiant išbandyti naujus įdarbinimo sprendimus.

Šiame periode siekta išplėsti esamos veiklos apimtį, gerinant paslaugų kokybę ir didinant projekto poveikį, įtraukti daugiau dalyvių iš tikslinių grupių, suteikti platesnę rezultatų ir gerosios patirties sklaidą atitinkamoms vietinėms, nacionalinėms, regioninėms ar tarptautinėms suinteresuotomis šalims, neapsiribojant dabartine projekte numatyta sklaida. To siekiant, jaunoms moterims sukurta papildoma veikla: įgalinimo seminarai, darbo šešėliavimo sesijos, internetinis atvirųjų švietimo išteklių katalogas https://digitaljobs.women4it.eu/, interaktyvi internetinė ženkliukų sistema ir dalyvavimas ilgalaikėje mentorystėje.

Dar 2021 m. šis projektas parodė nuostabius rezultatus, kai mokymus, kurių trukmė yra 160 valandų, sėkmingai pabaigė 100 dalyvių iš visos Lietuvos. Dabar Baltijos edukacinių technologijų institutas (BETI) įgyvendino naujus mokymus, kuriuose sudalyvavo kiek daugiau nei 40 merginų! Tai tik dalis projekto pasiektų rezultatų – projekto partneriai iš Latvijos, Ispanijos, Graikijos ir Rumunijos taip pat vykdė mokymus 40-čiai merginų, bendrai apmokant net 200 merginų.

Mokymus papildė 9 webinarų sesijos: „Įvadas į programą ir įsidarbinimo galimybes“, „Asmenybė: Savęs pažinimas ir lankstumas“, „S.M.A.R.T. tikslų nustatymas“, „Pagrindiniai darbo rinkos įgūdžiai – mokymasis visą gyvenimą“, „Technologinio darbo profilio analizė“, „Darbo paieškos strategija“, „Stiprus gyvenimo aprašymas / motyvacinis laiškas / „LinkedIn” profilis“, „Pasiruošimas darbo pokalbiui“, „Perėjimas į darbo pasaulį“.

Viena svarbiausių merginų įgalinimą skatinančių veiklų įvykusių po mokymų – darbo šešėliavimo sesijos. Jos skirtos visoms keturioms galimoms skaitmeninėms profesijoms – projektų koordinatorė, klientų aptarnavimo specialistė, jaunoji žiniatinklio kūrėja ir duomenų analitikė. Jų metu įmonių atstovai pristatė profesijos kasdienybę, kasdienes užduotis, kaip jie pasirinko šią specialybę, profesijos privalumus ir trūkumus, pasidalino patarimais kaip pradėti karjerą įmonėje ir aptarė kokių specialistų ieško įmonės.

Dalyvės sutiko pasidalinti savo patirtimi dalyvaujant projekto „Women4IT“ mokymuose, kaip sužinojo apie juos, kas paskatino pasirinkti šiuos mokymus, kokių naujų žinių įgijo ir ar mokymai turėjo įtakos jų tolimesniems gyvenimo tikslams. Mokymų dalyvė Viktorija Daškevičiūtė yra baigus studijas VU istorijos fakultete, o vėliau emigravo į Norvegiją. Grįžus į Lietuvą iš naujo pradėjo ieškoti savęs ir domėjosi panašiais projektais, tam, kad suprastų ir sau atsakytų – kas jai patinka ir ko ji norėtų. Ji domėjosi IT sritimis ir kai pamatė Facebook naujieną apie mokymus, nusprendė juos išbandyti. Todėl dalyvei „Women4IT“ kursai pasirodė kaip puiki galimybė įtvirtinti turimas žinias bei atrasti save. Viktorija pasirinko studijuoti duomenų analitikos studijų programą ir sėkmingai ją pabaigė. Kviečiame susipažinti su jos mokymų įspūdžiais ir patirtimi:

Kas mokymų metu Jums labiausiai patiko? Labiausiai patiko dėstytojas. Parinkote tikrai gerą specialistą, kuris savo energija sugeba (per kompiuterio ekraną) ne tik motyvuoti, bet ir perteikti visa ko esmę.

Kas mokymų metu Jums buvo sunkiausia? Duomenų analitikos kurse gavome labai daug naujos informacijos, o laiko tam yra tiesiog per mažai. Jeigu šis kursas būtų prailgintas bent 2 mėn., tikėtina, kad nauda būtų kur kas didesnė.

Kas Jus motyvavo pabaigti kursą? Kai yra noro, motyvacija atsiranda automatiškai.

Kokie trys svarbiausi dalykai, kuriuos pasiimsite iš šių mokymų? 1) Laiko paskirstymas. Kiekvieną dieną skirti bent 2 val. sau, savo veiklai – privaloma. 2) Domėjimasis naujais dalykais, žinių gilinimasis. 3) Gautų žinių pritaikymas. Kartais neužtenka vien žinoti, turime tas žinias pritaikyti.

Kokių profesinių įgūdžių įgijote mokymų metu? Sunku įsivertinti, nes turėjau tik vieną mėnesį. Vos vieną mėnesį susipažinti su nauju dalyku, gauti naujas žinias. Žengti pirmus žingsnius duomenų analitikoje.

Ar rekomenduotumėte šiuos mokymus savo draugui / draugei? Kodėl? Tikrai rekomenduočiau. Jeigu kažkas vis dar dvejoja, ar verta. Nebijokime, galbūt atrasime naują mėgstamą veiklą.

Ar šie mokymai pakeitė jūsų ateities planus? Taip. Po šių mokymų toliau gilinsiu žinias.