Interviu su WOMEN4IT mokymų dalyve Sandra

„Women4IT“ – projektas, kurio tikslas yra ugdyti jaunų moterų skaitmenines kompetencijas, taip gerinant jų įsidarbinimo galimybes. Projekto misija – sukurti jaunimui patrauklias užimtumo galimybes, organizuoti darbo vietas moterims technologijų sektoriuje bei plėsti partnerystės tinklą su darbdaviais, siekiant išbandyti naujus įdarbinimo sprendimus.

Viena svarbiausių projekto dalių – sukurtas naujas internetinis įrankis, kuris leidžia įvertinti dalyvių kompetencijas, palyginti turimus įgūdžius ir siūlomų darbų profilius bei pasiūlyti tinkamiausią mokymosi programą. Šis tikslas yra pasiekiamas mokymų forma, kai dalyvės turi galimybę pabaigti kursus, kurie yra parengti pagal skaitmeninių profesijų profilių reikmes.

2021 m. vasario ir kovo mėnesiais vyko projekto „Women4IT“ mokymų dalis Lietuvoje, kuriuos įgyvendino Baltijos edukacinių technologijų institutas (BETI) kartu su Mokymų organizavimo grupe. Mokymus, kurių trukmė yra 160 valandų, sėkmingai pabaigė 100 dalyvių iš visos Lietuvos. Pradėdamos mokymus merginos rinkosi vieną iš keturių galimų skaitmeninių profesijų – projektų koordinatorės, klientų aptarnavimo specialistės, jaunesniosios žiniatinklio kūrėjos ar duomenų analitikės.

Dalyvės sutiko pasidalinti savo patirtimi dalyvaujant projekto „Women4IT“ mokymuose, kaip sužinojo apie juos, kas paskatino pasirinkti šiuos mokymus, kokių naujų žinių įgijo ir ar mokymai turėjo įtakos jų tolimesniems gyvenimo tikslams. Mokymų dalyvė Sandra Kirgetovaitė nusprendė dalyvauti kursuose paskatinta draugės. Dalyvę sudomino galimybė pamatyti, kaip vyksta žiniatinklių kūrimas: „Tai naujas iššūkis sau, ar sugebėsiu suprasti ir pramokti šią naujovę“. Sandra pasirinko studijuoti jaunesniosios žiniatinklio kūrėjos studijų programą ir sėkmingai ją pabaigė. Kviečiame susipažinti su jos mokymų įspūdžiais ir patirtimi:

Kas mokymų metu Jums labiausiai patiko? Patiko tai, kad karantino metu buvo galimybė mokytis nuotoliniu būdu ir tam nereikia būti auditorijoje. Patiko dėstytoja, kuri puikiai mokino ir galėjai bet kada įsiterpti į jos pokalbį bei paklausti, ko nesupratai – ji mielai padėdavo dalyviams. Taip pat patiko namų užduotys, kurias atlikus užsitvirtindavau išmoktus dalykus.

Kas mokymų metu Jums buvo sunkiausia? Sunkiausia buvo „Javascript“ mokymų dalis, kurias sudarė sudėtingesnės funkcijos, į kurias dar reikėtų pasigilinti. Norėjosi, kad „Javascript“ programai būtų buvę skirta daugiau dėmesio.

Kas Jus motyvavo pabaigti kursą? Noras išmokti tai, ką pradėjau ir sužinoti daugiau detalių apie žiniatinklio kūrimą.

Kokie trys svarbiausi dalykai, kuriuos pasiimsite iš šių mokymų? 1. Naujas patirtis žiniatinklių kūrimo sferoje. 2. Suvokimą, kaip kuriami internetiniai puslapiai. 3. Idėją, kad prireikus, jau galėsiu panaudoti savo įgytas žinias iš šių kursų.

Kokių profesinių įgūdžių įgijote mokymų metu? Sužinojau ir įgijau pradinius įgūdžius, kaip naudotis programavimo kalbomis.

Ar rekomenduotumėte šiuos mokymus savo draugui / draugei? Kodėl? Taip, rekomenduočiau. Visų pirma, kursai praplečia akiratį. Antra, tokie mokymai padeda suprasti, kaip vyksta pokyčiai šiuolaikiniame technologijų pasaulyje. Ir čia įgytų žinių užtenka, kad galėtum susikurti savo internetinį puslapį.

Ar šie mokymai pakeitė jūsų ateities planus? Dar į šį klausimą tiksliai atsakyti negaliu, dar dėliojasi mintys galvoje, vyksta svarstymai.

Registracija į mokymus vyksta el. paštu women4it.Lietuva@gmail.com