Interviu su WOMEN4IT mokymų dalyve Sandra

„Women4IT“ – projektas, kurio tikslas yra ugdyti jaunų moterų skaitmenines kompetencijas, taip gerinant jų įsidarbinimo galimybes. Projekto misija – sukurti jaunimui patrauklias užimtumo galimybes, organizuoti darbo vietas moterims technologijų sektoriuje bei plėsti partnerystės tinklą su darbdaviais, siekiant išbandyti naujus įdarbinimo sprendimus.

Viena svarbiausių projekto dalių – sukurtas naujas internetinis įrankis, kuris leidžia įvertinti dalyvių kompetencijas, palyginti turimus įgūdžius ir siūlomų darbų profilius bei pasiūlyti tinkamiausią mokymosi programą. Šis tikslas yra pasiekiamas mokymų forma, kai dalyvės turi galimybę pabaigti kursus, kurie yra parengti pagal skaitmeninių profesijų profilių reikmes.

2021 m. vasario ir kovo mėnesiais vyko projekto „Women4IT“ mokymų dalis Lietuvoje, kuriuos įgyvendino Baltijos edukacinių technologijų institutas (BETI) kartu su Mokymų organizavimo grupe. Mokymus, kurių trukmė yra 160 valandų, sėkmingai pabaigė 100 dalyvių iš visos Lietuvos. Pradėdamos mokymus merginos rinkosi vieną iš keturių galimų skaitmeninių profesijų – projektų koordinatorės, klientų aptarnavimo specialistės, jaunesniosios žiniatinklio kūrėjos ar duomenų analitikės.

Dalyvės sutiko pasidalinti savo patirtimi dalyvaujant projekto „Women4IT“ mokymuose, kaip sužinojo apie juos, kas paskatino pasirinkti šiuos mokymus, kokių naujų žinių įgijo ir ar mokymai turėjo įtakos jų tolimesniems gyvenimo tikslams. Mokymų dalyvė Sandra Stanulionytė yra pabaigusi European Economics and Finance VDU studijų bakalaurą ir dirbo pardavimų srityje. Ji nusprendė dalyvauti kursuose, nes laisvu laiku norėjo sužinoti daugiau apie internetinių puslapių kūrimą. „Pasibaigusi Udemy mokymus „Web Design for Beginners: Real World Coding in HTML&CSS“, išgirdau apie „Women4IT“ ir labai susidomėjau, todėl nusprendžiau išbandyti ir dar labiau praplėsti žinių bagažą“, – pasakojo kursų dalyvė. Sandra pasirinko studijuoti jaunesniosios žiniatinklio kūrėjos studijų programą ir sėkmingai ją pabaigė. Kviečiame susipažinti su jos mokymų įspūdžiais ir patirtimi:

Kas mokymų metu Jums labiausiai patiko? Labiausiai patiko išsamiai ir aiškiai pateikiama informacija, moteriškas kolektyvas ir įdomios praktinės užduotys.

Kas mokymų metu Jums buvo sunkiausia? Kadangi nebuvau anksčiau susidūrusi su „JavaScript“ ir „PHP“, šias temas suprasti buvo sunkiausia.

Kas Jus motyvavo pabaigti kursą? Noras daugiau sužinoti bei puikiai atlikti praktinius darbus. Mokymų pabaigoje tikėjausi gebėti susikurti savo asmeninį puslapį. Noriu pasidžiaugti, kad tai pavyko padaryti ir manau, kad šis asmenis tinklalapis mane iškels darbdavio akyse. Tinklapio nuoroda – https://stanulionyte.lt.

Kokie trys svarbiausi dalykai, kuriuos pasiimsite iš šių mokymų? 1. Platesnes HTML ir CSS žinias. 2. „JavaScript“ pagrindus. 3. Nepasiduoti bei drąsiai mokytis naujų sričių. Iš pradžių viskas atrodo labai sudėtinga, tačiau skiriant laiko ir pastangų, palaipsniui viskas aiškėja.

Kokių profesinių įgūdžių įgijote mokymų metu? Darbo su grafinėmis programomis, duomenų bazėmis ir turinio valdymo sistemomis.

Ar rekomenduotumėte šiuos mokymus savo draugui / draugei? Kodėl? Tikrai rekomenduočiau. Mokymai puikiai tinka pradedančiajam, suteikia daug žinių ir galimybių per praktikos darbus užtvirtinti teoriją. Taip pat manau, kad tai puiki proga praplėsti karjeros galimybes.

Ar šie mokymai pakeitė jūsų ateities planus? Taip, planuoju ir toliau mokytis bei plėsti žinias šioje srityje ir galbūt ateityje kurti karjerą susijusią su IT.

Registracija į mokymus vyksta el. paštu women4it.Lietuva@gmail.com