Interviu su WOMEN4IT mokymų dalyve Migle

„Women4IT“ – projektas, kurio tikslas yra ugdyti jaunų moterų skaitmenines kompetencijas, taip gerinant jų įsidarbinimo galimybes. Projekto misija – sukurti jaunimui patrauklias užimtumo galimybes, organizuoti darbo vietas moterims technologijų sektoriuje bei plėsti partnerystės tinklą su darbdaviais, siekiant išbandyti naujus įdarbinimo sprendimus.

Viena svarbiausių projekto dalių – sukurtas naujas internetinis įrankis, kuris leidžia įvertinti dalyvių kompetencijas, palyginti turimus įgūdžius ir siūlomų darbų profilius bei pasiūlyti tinkamiausią mokymosi programą. Šis tikslas yra pasiekiamas mokymų forma, kai dalyvės turi galimybę pabaigti kursus, kurie yra parengti pagal skaitmeninių profesijų profilių reikmes.

2021 m. vasario ir kovo mėnesiais vyko projekto „Women4IT“ mokymų dalis Lietuvoje, kuriuos įgyvendino Baltijos edukacinių technologijų institutas (BETI) kartu su Mokymų organizavimo grupe. Mokymus, kurių trukmė yra 160 valandų, sėkmingai pabaigė 100 dalyvių iš visos Lietuvos. Pradėdamos mokymus merginos rinkosi vieną iš keturių galimų skaitmeninių profesijų – projektų koordinatorės, klientų aptarnavimo specialistės, jaunesniosios žiniatinklio kūrėjos ar duomenų analitikės.

Dalyvės sutiko pasidalinti savo patirtimi dalyvaujant projekto „Women4IT“ mokymuose, kaip sužinojo apie juos, kas paskatino pasirinkti šiuos mokymus, kokių naujų žinių įgijo ir ar mokymai turėjo įtakos jų tolimesniems gyvenimo tikslams. Mokymų dalyvė Miglė Kazakevičiūtė yra pabaigusi veterinarijos studijas kolegijoje. Ji nusprendė dalyvauti kursuose paskatinta draugės. „Pagalvojau, kad sužinoti kažką naujo IT srityje tikrai bus naudinga gyvenime“, – pasakojo mokymų dalyvė. Miglė pasirinko studijuoti duomenų analitikės studijų programą ir sėkmingai ją pabaigė. Kviečiame susipažinti su jos mokymų įspūdžiais ir patirtimi:

Kas mokymų metu Jums labiausiai patiko? Labiausiai patiko teorijos pateikimas per realius praktikos pavyzdžius, betarpiškas bendravimas tarp dėstytojos ir auditorijos bei šilta ir maloni atmosfera visų mokymų metu.

Kas mokymų metu Jums buvo sunkiausia? Sunkiausia buvo gautas žinias tinkamai pritaikyti atliekant praktikos užduotis.

Kas Jus motyvavo pabaigti kursą? Manau, kad labiausiai motyvavo merginos, su kuriomis kartu mokiausi, bei mokymų temos aktualumas šių dienų visuomenėje.

Kokie trys svarbiausi dalykai, kuriuos pasiimsite iš šių mokymų? 1. Daug pozityvo. 2. Naujas idėjas. 3. Teorines žinias.

Kokių profesinių įgūdžių įgijote mokymų metu? Įgijau žinių kaip dirbti su „MS Excel“ bei „Power BI“ programomis. Sužinojau kaip elgtis su duomenimis, kaip juos tinkamai apdoroti ir pateikti.

Ar rekomenduotumėte šiuos mokymus savo draugui / draugei? Kodėl? Taip, rekomenduočiau žmonėms, norintiems praplėsti savo IT žinių bagažą.

Ar šie mokymai pakeitė jūsų ateities planus? Tikrai taip, jau šiuo metu dirbu duomenų analizės specialistės pozicijoje.

Registracija į mokymus vyksta el. paštu women4it.Lietuva@gmail.com