Interviu su WOMEN4IT mokymų dalyve Karolina

„Women4IT“ – projektas, kurio tikslas yra ugdyti jaunų moterų skaitmenines kompetencijas, taip gerinant jų įsidarbinimo galimybes. Projekto misija – sukurti jaunimui patrauklias užimtumo galimybes, organizuoti darbo vietas moterims technologijų sektoriuje bei plėsti partnerystės tinklą su darbdaviais, siekiant išbandyti naujus įdarbinimo sprendimus.

Šiame periode siekta išplėsti esamos veiklos apimtį, gerinant paslaugų kokybę ir didinant projekto poveikį, įtraukti daugiau dalyvių iš tikslinių grupių, suteikti platesnę rezultatų ir gerosios patirties sklaidą atitinkamoms vietinėms, nacionalinėms, regioninėms ar tarptautinėms suinteresuotomis šalims, neapsiribojant dabartine projekte numatyta sklaida. To siekiant, jaunoms moterims sukurta papildoma veikla: įgalinimo seminarai, darbo šešėliavimo sesijos, internetinis atvirųjų švietimo išteklių katalogas https://digitaljobs.women4it.eu/, interaktyvi internetinė ženkliukų sistema ir dalyvavimas ilgalaikėje mentorystėje.

Dar 2021 m. šis projektas parodė nuostabius rezultatus, kai mokymus, kurių trukmė yra 160 valandų, sėkmingai pabaigė 100 dalyvių iš visos Lietuvos. Dabar Baltijos edukacinių technologijų institutas (BETI) įgyvendino naujus mokymus, kuriuose sudalyvavo kiek daugiau nei 40 merginų! Tai tik dalis projekto pasiektų rezultatų – projekto partneriai iš Latvijos, Ispanijos, Graikijos ir Rumunijos taip pat vykdė mokymus 40-čiai merginų, bendrai apmokant net 200 merginų.

Mokymus papildė 9 webinarų sesijos: „Įvadas į programą ir įsidarbinimo galimybes“, „Asmenybė: Savęs pažinimas ir lankstumas“, „S.M.A.R.T. tikslų nustatymas“, „Pagrindiniai darbo rinkos įgūdžiai – mokymasis visą gyvenimą“, „Technologinio darbo profilio analizė“, „Darbo paieškos strategija“, „Stiprus gyvenimo aprašymas / motyvacinis laiškas / „LinkedIn” profilis“, „Pasiruošimas darbo pokalbiui“, „Perėjimas į darbo pasaulį“.

Viena svarbiausių merginų įgalinimą skatinančių veiklų įvykusių po mokymų – darbo šešėliavimo sesijos. Jos skirtos visoms keturioms galimoms skaitmeninėms profesijoms – projektų koordinatorė, klientų aptarnavimo specialistė, jaunoji žiniatinklio kūrėja ir duomenų analitikė. Jų metu įmonių atstovai pristatė profesijos kasdienybę, kasdienes užduotis, kaip jie pasirinko šią specialybę, profesijos privalumus ir trūkumus, pasidalino patarimais kaip pradėti karjerą įmonėje ir aptarė kokių specialistų ieško įmonės.

Dalyvės sutiko pasidalinti savo patirtimi dalyvaujant projekto „Women4IT“ mokymuose, kaip sužinojo apie juos, kas paskatino pasirinkti šiuos mokymus, kokių naujų žinių įgijo ir ar mokymai turėjo įtakos jų tolimesniems gyvenimo tikslams. Mokymų dalyvė Karolina Čižaitė yra baigusi bendrosios praktikos slaugą. Taip pat neurobiologijos magistrą, kurio metu ji ir pradėjo mokytis programavimą. Šiuo metu Karolina siekia jaunesniosios „python“ programuotojos pozicijos. Dalyvei „Women4IT“ kursai pasirodė kaip puiki galimybė įtvirtinti turimas žinias ir ji mano, kad būtų neprotinga nedalyvauti nemokamuose mokymuose skirtuose jaunoms, nedirbančioms moterims, įsitvirtinti IT srityje. Karolina pasirinko studijuoti jaunesniosios žiniatinklio kūrėjos studijų programą ir sėkmingai ją pabaigė. Kviečiame susipažinti su jos mokymų įspūdžiais ir patirtimi:

Kas mokymų metu Jums labiausiai patiko? Mokymų programos apimtis ir kokybė, dėstytojų nuoširdus atsidavimas paaiškinti detaliai dėstomą temą, taip pat savarankiškų užduočių gausybė ir įvairovė.

Kas mokymų metu Jums buvo sunkiausia? Būtų smagu, jeigu mokymai truktų ilgiau. Tikrai žinau, kad dėstytojai būtų turėję ką dar pridurti ir išmokyti.

Kas Jus motyvavo pabaigti kursą? Kadangi į kursus ėjau dėl savęs tobulinimo, tai pati save ir motyvavau baigti. Taip pat, tai buvo įdomu ir naudinga.

Kokie trys svarbiausi dalykai, kuriuos pasiimsite iš šių mokymų? Kad gavus progą mokytis nemokamai, progą reikia išnaudoti. Ir kad yra ne viena galimybė moterims įsitvirtinti IT srityje.

Kokių profesinių įgūdžių įgijote mokymų metu? Mokymu metu dar kartą mokiausi HTML ir CSS. O štai JavaScript buvo naujiena, visada norėjau išmėginti šią kalbą, tai buvo puiki proga. Taip pat ir su PHP kalba, tikrai nesitikėjau kada gyvenime ją išmėginti.

Ar rekomenduotumėte šiuos mokymus savo draugui / draugei? Kodėl? Tikrai taip! Mokymai kokybiškai, suderinami su gyvenimo ritmu, dar kartą pridursiu, kad nemokami, konkretūs – neprotinga būtų nepasinaudoti tokia galimybe.

Ar šie mokymai pakeitė jūsų ateities planus? Visada turėjau mintį sukurti savo žiniatinklį skirtą moterims. Tikriausiai ateities nepateikė, bet mokymai padės tai įgyvendinti.

Galbūt norėtumėte dar kažką pasakyti apie mokymus? Galimybių moterims dirbti IT srityje yra begalė, reikia tik noro, labai labai labai daug savarankiško darbo ir neįmanoma tampa įmanoma.