Interviu su WOMEN4IT mokymų dalyve Kamile

„Women4IT“ – projektas, kurio tikslas yra ugdyti jaunų moterų skaitmenines kompetencijas, taip gerinant jų įsidarbinimo galimybes. Projekto misija – sukurti jaunimui patrauklias užimtumo galimybes, organizuoti darbo vietas moterims technologijų sektoriuje bei plėsti partnerystės tinklą su darbdaviais, siekiant išbandyti naujus įdarbinimo sprendimus.

Šiame periode siekta išplėsti esamos veiklos apimtį, gerinant paslaugų kokybę ir didinant projekto poveikį, įtraukti daugiau dalyvių iš tikslinių grupių, suteikti platesnę rezultatų ir gerosios patirties sklaidą atitinkamoms vietinėms, nacionalinėms, regioninėms ar tarptautinėms suinteresuotomis šalims, neapsiribojant dabartine projekte numatyta sklaida. To siekiant, jaunoms moterims sukurta papildoma veikla: įgalinimo seminarai, darbo šešėliavimo sesijos, internetinis atvirųjų švietimo išteklių katalogas https://digitaljobs.women4it.eu/, interaktyvi internetinė ženkliukų sistema ir dalyvavimas ilgalaikėje mentorystėje.

Dar 2021 m. šis projektas parodė nuostabius rezultatus, kai mokymus, kurių trukmė yra 160 valandų, sėkmingai pabaigė 100 dalyvių iš visos Lietuvos. Dabar Baltijos edukacinių technologijų institutas (BETI) įgyvendino naujus mokymus, kuriuose sudalyvavo kiek daugiau nei 40 merginų! Tai tik dalis projekto pasiektų rezultatų – projekto partneriai iš Latvijos, Ispanijos, Graikijos ir Rumunijos taip pat vykdė mokymus 40-čiai merginų, bendrai apmokant net 200 merginų.

Mokymus papildė 9 webinarų sesijos: „Įvadas į programą ir įsidarbinimo galimybes“, „Asmenybė: Savęs pažinimas ir lankstumas“, „S.M.A.R.T. tikslų nustatymas“, „Pagrindiniai darbo rinkos įgūdžiai – mokymasis visą gyvenimą“, „Technologinio darbo profilio analizė“, „Darbo paieškos strategija“, „Stiprus gyvenimo aprašymas / motyvacinis laiškas / „LinkedIn” profilis“, „Pasiruošimas darbo pokalbiui“, „Perėjimas į darbo pasaulį“.

Viena svarbiausių merginų įgalinimą skatinančių veiklų įvykusių po mokymų – darbo šešėliavimo sesijos. Jos skirtos visoms keturioms galimoms skaitmeninėms profesijoms – projektų koordinatorė, klientų aptarnavimo specialistė, jaunoji žiniatinklio kūrėja ir duomenų analitikė. Jų metu įmonių atstovai pristatė profesijos kasdienybę, kasdienes užduotis, kaip jie pasirinko šią specialybę, profesijos privalumus ir trūkumus, pasidalino patarimais kaip pradėti karjerą įmonėje ir aptarė kokių specialistų ieško įmonės.

Dalyvės sutiko pasidalinti savo patirtimi dalyvaujant projekto „Women4IT“ mokymuose, kaip sužinojo apie juos, kas paskatino pasirinkti šiuos mokymus, kokių naujų žinių įgijo ir ar mokymai turėjo įtakos jų tolimesniems gyvenimo tikslams. Mokymų dalyvė Kamilė Laucienė augina mažametį vaiką ir pagal profesiją yra kosmetologė. Ji nusprendė sudalyvauti mokymuose, nes norėjo susipažinti su IT sritimi, išmokti kažką naujo ir perspektyvaus. Todėl dalyvei „Women4IT“ kursai pasirodė kaip puiki galimybė pasiekti savo tikslą. Kamilė pasirinko studijuoti jaunesniosios žiniatinklio kūrėjos studijų programą ir sėkmingai ją pabaigė. Kviečiame susipažinti su jos mokymų įspūdžiais ir patirtimi:

Kas mokymų metu Jums labiausiai patiko? Labiausiai patiko informatyvios ir įdomios paskaitos ir praktiniai mokymai.

Kas mokymų metu Jums buvo sunkiausia? Sunkiausia buvo savarankiškai atlikti namų darbus.

Kas Jus motyvavo pabaigti kursą? Pabaigti kursus motyvavo įdomios paskaitos.

Kokie trys svarbiausi dalykai, kuriuos pasiimsite iš šių mokymų? 1. Koduoti gali ir merginos. 2. IT sritis labai plati ir įdomi. 3. Mokytis visą gyvenimą.

Kokių profesinių įgūdžių įgijote mokymų metu? Išmokau naudotis HTML, CSS, JavaScript programomis, sukurti žiniatinklio šabloną.

Ar rekomenduotumėte šiuos mokymus savo draugui / draugei? Kodėl? Rekomenduoju visiems kas nori pažinti IT sritį, išgirsti profesionalių dėstytojų patirtį, kuri motyvuoja mokytis ir siekti užsibrėžtų tikslų.

Ar šie mokymai pakeitė jūsų ateities planus? Galima sakyti taip.

Galbūt norėtumėte dar kažką pasakyti apie mokymus? Ačiū už mokymus ir kad suteikėte galimybę tobulėti profesinėje veikloje!