Interviu su WOMEN4IT mokymų dalyve Evelina

„Women4IT“ – projektas, kurio tikslas yra ugdyti jaunų moterų skaitmenines kompetencijas, taip gerinant jų įsidarbinimo galimybes. Projekto misija – sukurti jaunimui patrauklias užimtumo galimybes, organizuoti darbo vietas moterims technologijų sektoriuje bei plėsti partnerystės tinklą su darbdaviais, siekiant išbandyti naujus įdarbinimo sprendimus.

Šiame periode siekta išplėsti esamos veiklos apimtį, gerinant paslaugų kokybę ir didinant projekto poveikį, įtraukti daugiau dalyvių iš tikslinių grupių, suteikti platesnę rezultatų ir gerosios patirties sklaidą atitinkamoms vietinėms, nacionalinėms, regioninėms ar tarptautinėms suinteresuotomis šalims, neapsiribojant dabartine projekte numatyta sklaida. To siekiant, jaunoms moterims sukurta papildoma veikla: įgalinimo seminarai, darbo šešėliavimo sesijos, internetinis atvirųjų švietimo išteklių katalogas https://digitaljobs.women4it.eu/, interaktyvi internetinė ženkliukų sistema ir dalyvavimas ilgalaikėje mentorystėje.

Dar 2021 m. šis projektas parodė nuostabius rezultatus, kai mokymus, kurių trukmė yra 160 valandų, sėkmingai pabaigė 100 dalyvių iš visos Lietuvos. Dabar Baltijos edukacinių technologijų institutas (BETI) įgyvendino naujus mokymus, kuriuose sudalyvavo kiek daugiau nei 40 merginų! Tai tik dalis projekto pasiektų rezultatų – projekto partneriai iš Latvijos, Ispanijos, Graikijos ir Rumunijos taip pat vykdė mokymus 40-čiai merginų, bendrai apmokant net 200 merginų.

Mokymus papildė 9 webinarų sesijos: „Įvadas į programą ir įsidarbinimo galimybes“, „Asmenybė: Savęs pažinimas ir lankstumas“, „S.M.A.R.T. tikslų nustatymas“, „Pagrindiniai darbo rinkos įgūdžiai – mokymasis visą gyvenimą“, „Technologinio darbo profilio analizė“, „Darbo paieškos strategija“, „Stiprus gyvenimo aprašymas / motyvacinis laiškas / „LinkedIn” profilis“, „Pasiruošimas darbo pokalbiui“, „Perėjimas į darbo pasaulį“.

Viena svarbiausių merginų įgalinimą skatinančių veiklų įvykusių po mokymų – darbo šešėliavimo sesijos. Jos skirtos visoms keturioms galimoms skaitmeninėms profesijoms – projektų koordinatorė, klientų aptarnavimo specialistė, jaunoji žiniatinklio kūrėja ir duomenų analitikė. Jų metu įmonių atstovai pristatė profesijos kasdienybę, kasdienes užduotis, kaip jie pasirinko šią specialybę, profesijos privalumus ir trūkumus, pasidalino patarimais kaip pradėti karjerą įmonėje ir aptarė kokių specialistų ieško įmonės.

Dalyvės sutiko pasidalinti savo patirtimi dalyvaujant projekto „Women4IT“ mokymuose, kaip sužinojo apie juos, kas paskatino pasirinkti šiuos mokymus, kokių naujų žinių įgijo ir ar mokymai turėjo įtakos jų tolimesniems gyvenimo tikslams. Mokymų dalyvė Evelina Gustaitienė iki mokymų pradžios vykdė individualią veiklą ir ruošėsi pradėti mokslus rugsėjį. Ji mano, kad šie mokymai tai puiki proga pradėti karjerą IT srityje. Todėl dalyvei „Women4IT“ kursai pasirodė kaip puiki galimybė įtvirtinti turimas žinias bei pasiruošti efektyviam įėjimui į darbo rinką. Evelina pasirinko studijuoti duomenų analitikos studijų programą ir sėkmingai ją pabaigė. Kviečiame susipažinti su jos mokymų įspūdžiais ir patirtimi:

Kas mokymų metu Jums labiausiai patiko? Mokymai buvo išsamūs ir visi paaiškinimai aiškūs. Palaikoma puiki komunikacija, patogus mokymosi laikas.

Kas mokymų metu Jums buvo sunkiausia? Kadangi duomenų analitika nėra iš lengviausių mokslų, tai kartais reikėdavo daugiau įsigilinti ir paanalizuoti informaciją.

Kas Jus motyvavo pabaigti kursą? Visų pirma pati save motyvavausi, bet tuo pačiu dėstytojas padėjo išlaikyti motyvaciją, nes labai įdomiai ir nenuobodžiai vesdavo paskaitas.

Kokie trys svarbiausi dalykai, kuriuos pasiimsite iš šių mokymų? 1. Motyvacija siekti daugiau. 2. Mokytis visa gyvenimą. 3. Viskas priklauso nuo mūsų požiūrio ir nusiteikimo.

Kokių profesinių įgūdžių įgijote mokymų metu? Įgijau labai daug įgūdžių, pradedant nuo duomenų analitikos pagrindų baigiant kūno kalba einant į darbo pokalbius.

Ar rekomenduotumėte šiuos mokymus savo draugui / draugei? Kodėl? 100% rekomenduočiau! Tai ne šiaip mokymai, tai puiki motyvacija pradėti savo karjera nuo 0, net jei tu esi „žalias” IT srityje.

Ar šie mokymai pakeitė jūsų ateities planus? Vienareikšmiškai TAIP. Dabar planų ateičiai dar daugiau.

Galbūt norėtumėte dar kažką pasakyti apie mokymus? Šie mokymai man labai pasiteisino! Pirmą kartą dalyvavau tokiuose mokymuose, kur ne tik išmoksti, bet ir įgauni pasitikėjimo savimi. Gautos žinios man tikrai pravers moksluose. Norėčiau tiesiog pasakyti AČIŪ už tokia galimybę, kad galėjau dalyvauti mokymuose ir įgauti tiek daug žinių.