Interviu su WOMEN4IT mokymų dalyve Ema

„Women4IT“ – projektas, kurio tikslas yra ugdyti jaunų moterų skaitmenines kompetencijas, taip gerinant jų įsidarbinimo galimybes. Projekto misija – sukurti jaunimui patrauklias užimtumo galimybes, organizuoti darbo vietas moterims technologijų sektoriuje bei plėsti partnerystės tinklą su darbdaviais, siekiant išbandyti naujus įdarbinimo sprendimus.

Viena svarbiausių projekto dalių – sukurtas naujas internetinis įrankis, kuris leidžia įvertinti dalyvių kompetencijas, palyginti turimus įgūdžius ir siūlomų darbų profilius bei pasiūlyti tinkamiausią mokymosi programą. Šis tikslas yra pasiekiamas mokymų forma, kai dalyvės turi galimybę pabaigti kursus, kurie yra parengti pagal skaitmeninių profesijų profilių reikmes.

2021 m. vasario ir kovo mėnesiais vyko projekto „Women4IT“ mokymų dalis Lietuvoje, kuriuos įgyvendino Baltijos edukacinių technologijų institutas (BETI) kartu su Mokymų organizavimo grupe. Mokymus, kurių trukmė yra 160 valandų, sėkmingai pabaigė 100 dalyvių iš visos Lietuvos. Pradėdamos mokymus merginos rinkosi vieną iš keturių galimų skaitmeninių profesijų – projektų koordinatorės, klientų aptarnavimo specialistės, jaunesniosios žiniatinklio kūrėjos ar duomenų analitikės.

Dalyvės sutiko pasidalinti savo patirtimi dalyvaujant projekto „Women4IT“ mokymuose, kaip sužinojo apie juos, kas paskatino pasirinkti šiuos mokymus, kokių naujų žinių įgijo ir ar mokymai turėjo įtakos jų tolimesniems gyvenimo tikslams. Mokymų dalyvė Ema Beatričė Laukaitytė yra baigusi mokyklą ir šiuo metu dirba kavinėje. Ji nusprendė dalyvauti kursuose, nes tai pasirodė, kaip puiki galimybė įgyti naujų žinių. Ema Beatričė pasirinko studijuoti jaunesniosios žiniatinklio kūrėjos studijų programą ir sėkmingai ją pabaigė. Kviečiame susipažinti su jos mokymų įspūdžiais ir patirtimi:

Kas mokymų metu Jums labiausiai patiko? Patiko visa mokymų medžiaga, naudingos informacijos kiekis, kuris buvo pateiktas kiekvienos pamokos metu.

Kas mokymų metu Jums buvo sunkiausia? Kai kurios užduotys buvo sunkios, bet jas pavyko įveikti įdėjus pakankamai darbo ir pastangų.

Kas Jus motyvavo pabaigti kursą? Mane motyvavo supratimas, kad pabaigus šiuos kursus, mokėsiu pati sukurti internetinę svetainę.

Kokie trys svarbiausi dalykai, kuriuos pasiimsite iš šių mokymų? 1. Informacija apie svetainių kūrimą. 2. Naudingos nuorodas tolimesniam mokymuisi ir tobulėjimui. 3. Įgyta praktika.

Kokių profesinių įgūdžių įgijote mokymų metu? Įgavau naujų žinių internetinės svetainės kūrimui ir darbui su kompiuteriu.

Ar rekomenduotumėte šiuos mokymus savo draugui / draugei? Kodėl? Taip, rekomenduočiau, nes kursų metu galima labai daug išmokti.

Ar šie mokymai pakeitė jūsų ateities planus? Nepakeitė, bet prisidėjo didinant mano žinių bagažą ir padėjo suprasti, kad galiu pati sukurti internetinę svetainę ar dirbti tokio tipo darbą.

Registracija į mokymus vyksta el. paštu women4it.Lietuva@gmail.com