Interviu su WOMEN4IT mokymų dalyve Diana

„Women4IT“ – projektas, kurio tikslas yra ugdyti jaunų moterų skaitmenines kompetencijas, taip gerinant jų įsidarbinimo galimybes. Projekto misija – sukurti jaunimui patrauklias užimtumo galimybes, organizuoti darbo vietas moterims technologijų sektoriuje bei plėsti partnerystės tinklą su darbdaviais, siekiant išbandyti naujus įdarbinimo sprendimus.

Šiame periode siekta išplėsti esamos veiklos apimtį, gerinant paslaugų kokybę ir didinant projekto poveikį, įtraukti daugiau dalyvių iš tikslinių grupių, suteikti platesnę rezultatų ir gerosios patirties sklaidą atitinkamoms vietinėms, nacionalinėms, regioninėms ar tarptautinėms suinteresuotomis šalims, neapsiribojant dabartine projekte numatyta sklaida. To siekiant, jaunoms moterims sukurta papildoma veikla: įgalinimo seminarai, darbo šešėliavimo sesijos, internetinis atvirųjų švietimo išteklių katalogas https://digitaljobs.women4it.eu/, interaktyvi internetinė ženkliukų sistema ir dalyvavimas ilgalaikėje mentorystėje.

Dar 2021 m. šis projektas parodė nuostabius rezultatus, kai mokymus, kurių trukmė yra 160 valandų, sėkmingai pabaigė 100 dalyvių iš visos Lietuvos. Dabar Baltijos edukacinių technologijų institutas (BETI) įgyvendino naujus mokymus, kuriuose sudalyvavo kiek daugiau nei 40 merginų! Tai tik dalis projekto pasiektų rezultatų – projekto partneriai iš Latvijos, Ispanijos, Graikijos ir Rumunijos taip pat vykdė mokymus 40-čiai merginų, bendrai apmokant net 200 merginų.

Mokymus papildė 9 webinarų sesijos: „Įvadas į programą ir įsidarbinimo galimybes“, „Asmenybė: Savęs pažinimas ir lankstumas“, „S.M.A.R.T. tikslų nustatymas“, „Pagrindiniai darbo rinkos įgūdžiai – mokymasis visą gyvenimą“, „Technologinio darbo profilio analizė“, „Darbo paieškos strategija“, „Stiprus gyvenimo aprašymas / motyvacinis laiškas / „LinkedIn” profilis“, „Pasiruošimas darbo pokalbiui“, „Perėjimas į darbo pasaulį“.

Viena svarbiausių merginų įgalinimą skatinančių veiklų įvykusių po mokymų – darbo šešėliavimo sesijos. Jos skirtos visoms keturioms galimoms skaitmeninėms profesijoms – projektų koordinatorė, klientų aptarnavimo specialistė, jaunoji žiniatinklio kūrėja ir duomenų analitikė. Jų metu įmonių atstovai pristatė profesijos kasdienybę, kasdienes užduotis, kaip jie pasirinko šią specialybę, profesijos privalumus ir trūkumus, pasidalino patarimais kaip pradėti karjerą įmonėje ir aptarė kokių specialistų ieško įmonės.

Dalyvės sutiko pasidalinti savo patirtimi dalyvaujant projekto „Women4IT“ mokymuose, kaip sužinojo apie juos, kas paskatino pasirinkti šiuos mokymus, kokių naujų žinių įgijo ir ar mokymai turėjo įtakos jų tolimesniems gyvenimo tikslams. Mokymų dalyvė Diana Linkevičienė studijavo finansus ir ekonomiką, o iki mokymų pradžios dirbo Šiaulių banke specialiste, tačiau šiuo metu yra vaiko priežiūros atostogose. Ji nusprendė dalyvauti „Women4IT“ kursuose, nes norėjo pagilinti turimas žinias ir praplėsti akiratį. Diana pasirinko studijuoti duomenų analitikos studijų programą ir sėkmingai ją pabaigė. Kviečiame susipažinti su jos mokymų įspūdžiais ir patirtimi:

Kas mokymų metu Jums labiausiai patiko? Nesitikėjau, kad per tokį trumpą laiką galima ne tik gauti duomenų analizės pagrindus, bet ir išsamiau susipažinti su programa.

Kas mokymų metu Jums buvo sunkiausia? Galbūt mokantis nuotoliu šiek tiek sunkiau susikoncentruoti, bet taip pat tai puiki galimybė į mokslus įtraukti daugiau dalyvių iš skirtingų miestų.

Kas Jus motyvavo pabaigti kursą? Noras tobulėti ir įdomūs seminarai.

Kokie trys svarbiausi dalykai, kuriuos pasiimsite iš šių mokymų? 1. Duomenų analizės praktiką su iki šiol nebandyta programa. 2. Savęs pažinimo ir tikslų kėlimo užduotis. 3. Seminaro dalyvių patirtis.

Kokių profesinių įgūdžių įgijote mokymų metu? Pradmenis su PSPP programa.

Ar rekomenduotumėte šiuos mokymus savo draugui / draugei? Kodėl? Tikrai taip, nes per trumpą laiką buvo pateikta koncentruota ir įdomi informacija, kuri būtų suprantama ne tik susidūrusiems su duomenų analize, bet ir iki šiol neturintiems žinių apie tai.

Ar šie mokymai pakeitė jūsų ateities planus? Planuoju grįžti į tą patį darbą, nes čia duomenų analizavimo žinios labai pravers.

Galbūt norėtumėte dar kažką pasakyti apie mokymus? Dalyvavimas šiuose mokymuose buvo įdomi ir naudinga patirtis, kurią drąsiai galiu rekomenduoti visoms merginoms, norinčioms susipažinti su duomenų analitikės profesija.