Update translation

VOCA Extended – nauja viltis neįgaliesiems

2011-01-18

 

Darbo paieška žmogui su negalia visada buvo sudėtingesnis uždavinys negu sveikajam. Darbo rinkoje konkurencija yra be galo intensyvi, o darbdaviai teikia pirmenybę mažiau problemų keliantiems darbuotojams. Virtualus darbas namie - puikus sprendimas abiems pusėms. Neįgalieji gali dirbti tą patį darbą, kurį dirbo anksčiau, tiesiog jie dirbs ne ofise, o namuose. Kad darbas būtų našus, komunikacija vyksta telefonu bei e. paštu. Savo ruožtu, reikalavimai tokiam darbui yra žymiai aukštesni negu įprastam.

Atsižvelgiant į šias aplinkybes, projektas VOCA Extended siekia padidinti profesinio mokymo pasiekiamumą, taip skatinant žmones su negalia įsitraukti į darbo rinką, naudojant VOCA Europe 2 mentoriavimo modelį. Šis projektas yra paremtas tarptautine partneryste. Pagrindinis šio projekto tikslas - apmokyti mentorius (kurie taip pat yra neįgalūs) bei skatinti neįgaliųjų dalyvavimą (dirbant namuose) darbo rinkoje, naudojant mentoriavimo priemones. Lietuvą šiame projekte atstovauja Baltijos edukacinių technologijų institutas, turintis patirties tarptautiniuose projektuose.

Šiuo metu VOCA projekto partneriai kuria bei tobulina 10 e. mokymosi modulių, kurie bus taikomi ateities mentoriams. Šie moduliai, skirti visiems e. mokymosi proceso etapams, padės žmonėms su negalia kuriant savo ateities karjerą. Kiekvieno modulio pabaigoje bus patikrinimas siekiant įvertinti mentoriaus situacijos suvokimo potencialą bei sužinoti, ar mentorius jau yra pasirengęs perduoti žinias tikslinei grupei. Šio kurso pabaigoje mentorius gebės pradėti virtualų darbą namų aplinkoje ir puikiai suvoks šio kurso pagrindinę idėją. Viskas ko reikia - internetas, VoIP komunikacijos įrankiai ir kompiuteris. Išsamesnę informacija apie VOCA Extended projektą galite rasti adresu www.vo-ca.net