SUBALANSUOTAS PASITIKĖJIMO SAVIMI LAIPSNIS

JŪSŲ TIKSLAS – SUBALANSUOTAS PASITIKĖJIMO SAVIMI LAIPSNIS.


Žinokite savo trūkumus ir remkitės savo pasiekimais. Įvertinkite savo stipriąsias puses ir pagalvokite, kada jūsų atsakymas būna neigiamas ir kokios gali būti tokio atsakymo alternatyvos. Būkite pakankamai realistiškas galvodamas apie savo lūkesčius, tačiau kiekvieną kartą tikėkitės šiek tiek daugiau. Taip po truputį padidinsite pasitikėjimo savimi lygį.


Kas jums svarbu ir ko jūs norėtumėte pasiekti?
Sudarykite trumpą sąrašą, ko norėtumėte pasiekti per ateinančius penkerius metus.
Nustatykite mažus nesunkiai įveikiamus žingsnelius ar uždavinius, kurie padėtų jums siekti tikslo. Išnaudokite savo stipriąsias savybes, mažinkite silpnybes, akcentuokite galimybes ir kontroliuokite grėsmes, su kuriomis galite susidurti.
Turėdami gyvenimo tikslus, identifikuokite, koks turi būti pirmas žingsnis jų link. Įsitikinkite, kad tai yra mažas žingsnelis, kurio įgyvendinimui reikalingas labai trumpas laikas, pvz., viena valanda.


Pradėkite valdyti save:
Šiame etape jums reikia pradėti save valdyti. Išmokite atpažinti ir susidoroti su neigiamomis nuostatomis, galinčiomis sumažinti jūsų pasitikėjimą savimi. Pamėginkite kuo aiškiau įsivaizduoti, kaip jūs jaučiatės ir koks bus jūsų pasitenkinimas, kai pasieksite numatytų tikslų. Įsivaizduokite, kaip jūsų verslas galėtų atrodyti po metų.


Priimkite sprendimą ir siekite jį įgyvendinti!
Pažadėkite sau, kad padarysite viską, kas priklauso nuo jūsų, siekdamas iškelto tikslo. Pasižadėkite sau, kad sieksite to, nepaisydamas galimų sunkumų. Neieškokite pasiteisinimų, kodėl jūs negalite kažko padaryti. Išanalizuokite bet kokias abejones ir galimą riziką, sukurkite strategiją, kaip ją įveikti.
Žiūrėdami į asmeninius ir verslo tikslus identifikuokite, kokių gebėjimų jums reikia, kad juos pasiektumėte. Tuomet įvertinkite, kaip galėtumėte ištobulinti reikiamus įgūdžius. Nepriimkite miglotų sprendimų – ieškokite konkrečių mokymosi kursų, galinčių padėti jums pasiekti norimo tikslo ir suteiktų žinias, kuriomis galėtumėte didžiuotis.


Verslo pradžia?
Pradėdami verslą nesistenkite daryti kažko ypatingo ar išskirtinio. Taip pat nereikalaukite iš savęs tobulumo – tiesiog mėgaukitės, galėdamas sėkmingai užsiimti paprasta veikla.


Kaip susidoroti su sėkme ir nesėkme
Pasidarykite būtinų atlikti darbų sąrašą ir nuolat jį atnaujinkite. Pasidarykite mažytę šventę, kai pasiekiate svarbių tikslų. Nenustumkite sunkių užduočių į sąrašo pabaigą, surašykite jas sąrašo viršuje. Dienos pabaigai pasilikite paprastesnes užduotis. Pažadėkite sau atpildą už gerą sudėtingų užduočių atlikimą.
Tačiau taip pat išmokite įveikti ir nesėkmes. Pripažinkite, kad kartais visi klystame, ypač atlikdami naujas užduotis. Tiesą sakant, jei į klaidas žiūrėsite kaip į galimybę pasimokyti, jos neatrodys tokios baisios. Prisiminkite posakį „Tai, kas mūsų nenužudo, padaro mus stipresniais!”.