FORESTGAME

Paskelbė erika.vaskialyte - Pir, 01/22/2018 - 16:04
Projekto pavadinimas

Mokymosi programa - mokomasis žaidimas miškininkams ir ugniagesiams

Projekto kodas
2016‐1‐ES01‐KA202‐025280
Partneriai
  • SGS Technos
  • General Workers Union 
  • FNAPF - Federação Nacional das Associações de Proprietários Florestais 
  • ENB
Apie projektą

"FORESTGAME" mokymo sistema bus visiškai interaktyvi ir prieinama numatytoms tikslinėms grupėms. Projekto mokymo metodas grindžiamas Atvirųjų švietimo išteklių (angl. Open Educational Resources - OER) požiūriu, todėl kuriama skaitmeninė mokomoji medžiaga, bus prieinama pagal Creative Commons licenciją, leidžiančią ją nemokamai naudoti ir platinti. Europoje, dirbančių gyventojų senėjimo tendencija yra akivaizdi. Ši susidariusi situacija turėtų būti suderinta su strategijomis, skirtomis pritaikyti darbo organizavimą, užduotis ir darbo sąlygas prie šios suaugusių darbuotojų grupės charakteristikų.

Gaisro gesinimas vyksta sunkiomis sąlygomis, nes avarijos pobūdis reikalauja neatidėliotinų veiksmų. Tokio pobūdžio darbas visada reikalauja skubos ir tai sukelia nervingą ir nestabilią atmosferą. Darbas reikalauja gerų fizinių ir psichinių gebėjimų, todėl būtina tinkamai ištirti darbuotojo kompetencijas.

Šis projektas sukurs vieningą mokymosi programą Europoje, kuri užtikrins visišką saugos ir sveikatos darbo vietose garantiją miškų gaisrų gesinimo sektoriuje. Tai bus daugiadalykinis mokymas, apimantis medicininius, fizinius, techninius ir psichinius būklės aspektus dėl aukštų psichofizinių darbo reikalavimų. Tai padės specializsuoti visą Europos sektorių naudojant mokymo priemonę, kurią galės atsisiųsti bet kas.

Naujosios technologijos pritaikytos mokymuisi yra mokymosi proceso tobulinimas. Šios naujoviškos mokymosi priemonės, pagrįstos IT naudojimu, leidžia naudoti interaktyvų turinį. Per mokomąjį žaidimą, kurį planuojame plėtoti, mes suteiksime veiksmingesnį ir lankstesnį kokybišką nuotolinį mokymąsi. Mokomieji žaidimai yra motyvuojantis įrankis vartotojams, nes jie suteikia galimybę ženkliai patobulėti, mokymosi priemone pasirenkant žaidimą. Jie taip pat skatina komandinį darbą ir yra prieinami bet kurioje vietoje, bet kuriuo metu.

Projekto tikslai

Parengti Europos mokymų programą – rimtąjį žaidimą, skirtą įgyti reikiamų įgūdžių, leidžiančių ugniagesiams ir miškininkams specializuotis ugnies prevencijos ir gesinimo srityse, atsižvelgiant į kiekvienos konkrečios dalyvaujančios šalies gaires, taisykles ir charakteristikas.

Projekto tikslinės grupės

Darbuotojai (prevencija ir gaisrų gesinimas), privačios įmonės, profesinės asociacijos, miškų sektoriaus kooperatyvai, instruktoriai, mokymo centrai ir vietinės / nacionalinės / Europos viešosios įstaigos, susijusios su gaisrų gesinimo sektoriais.