REMARK

2008-10-17
Žiniomis grįstas verslas, kurio dėka mokslinių tyrimų rezultatai virsta rinkoje paklausiais produktais ar paslaugomis
Projekto pavadinimas: From Reaserch to Market - Support of Knowledge-based Entrepreneurship
Projekto kodas: LLP-LdV-TOI-2008-LT-0017
Projekto vykdymo laikotarpis: 2008 - 2010
Finansavimo šaltinis: Leonardo da Vinci programme
Koordinatorius: VšĮ Kauno regioninis inovacijų centras, Lietuva, Lietuva
Partneriai:
Apie projektą:

Žiniomis grįstas verslas, kurio dėka mokslinių tyrimų rezultatai virsta rinkoje paklausiais produktais ar paslaugomis, yra prioritetinė ES šalių politikos kryptis, kadangi toks verslas prisideda prie kiekvienos ekonomikos konkurencingumo didinimo ir yra pagrindinis Lisabonos strategijos tikslų siekimo įrankis. Tačiau toks verslas Europos šalyse dar tik vystosi. Yra atlikta daugybė studijų, akcentuojančių, kad verslumo gebėjimų ir žinių trūkumas yra pagrindiniai trikdžiai, neleidžiantys tyrėjams pradėti savo verslo.

Pagrindinis ReMark projekto tikslas yra pritaikyti verslumo e. mokymosi paketą potencialių žiniomis grįsto verslo savininkų (daugiausia tyrėjų, bet taip pat ir studentų bei absolventų, turinčių technologinių/mokslinių žinių) poreikiams, išbandyti jį ir platinti Lietuvoje, Kipre, Slovakijoje ir Suomijoje. Projekto tikslai apima jau esamo e. mokymosi paketo analizę ir jo adaptavimą tikslinių grupių bei projekte dalyvaujančių šalių poreikiams; e. mokymosi paketo perkėlimą į Lietuvą, Slovakiją ir Kiprą jį išverčiant ir patalpinant projekto partnerių tinklapiuose; e. mokymosi paketo įvertinimą ir išbandymą dirbant su tikslinėmis grupėmis; valorizacijos strategijos įgyvendinimą.

Projektą įgyvendins 6 partneriai iš 4 ES šalių. Helsinkio ekonomikos mokyklos Smulkiojo verslo centras, priklausantis vienai geriausių verslo mokyklų Suomijoje, pateiks verslumo e-mokymosi paketą ir kartu su kitais 5 partneriais – Kauno regioniniu inovacijų centru, Kauno technologijos universitetu, Baltijos edukacinių technologijų institutu (Lietuva), X-Panel Ltd (Kipras) ir elfa Ltd (Slovakija) – pritaikys jį tikslinių grupių ir projekte dalyvaujančių šalių poreikiams. Projekto partneriai praeityje sėkmingai bendradarbiavo ES projektuose; konsorciumas paremtas aukštu tarpusavio pasitikėjimu ir tikimasi, kad projekto metu bus pasiekta sėkmingo bendradarbiavimo ir aukštos kokybės rezultatų.

Pagrindinis šio projekto rezultatas bus inovatyvus žiniomis grįsto verslumo e. mokymosi paketas, prieinamas internetu lietuvių, slovakų, graikų, suomių ir anglų kalbomis. Taip pat projekto metu bus pasiekta nemažai rezultatų, susijusių su valorizacijos tikslais (valorizacijos planas, projekto tinklapis, lankstukai ir kt.), kurie padės skleisti informaciją apie projektą ir pritraukti tikslinių grupių atstovus išbandant ir vertinant projekto rezultatus. Įvertinimas leis patobulinti e. mokymosi paketą ir parengti jį tolimesniam naudojimui.

E. mokymosi paketas padės užpildyti verslumo mokymų, susijusių su potencialių verslininkų, pajėgių pradėti aukštą pridėtinę vertę kuriantį, žiniomis ir technologijomis grįstą verslą, trūkumą. Tyrėjai, absolventai ir studentai, pasižymintys išskirtinėmis mokslinėmis žiniomis, šių mokymų metu įgis papildomų gebėjimų, kurie leis jiems komercializuoti savo žinias pradedant sėkmingą verslą. Projektas prisidės prie pastangų skatinti žiniomis grįstą verslą projekto partnerių ir kitose Europos šalyse.

Projekto tinklapis: http://www.remark.lt/
Kontaktai: Julita Piguleviciene